8.-11.10. Bratislava

Festival Dni slovenskej literatúry prináša priestor na stretnutia s autormi a vydavateľmi kvalitných kníh prostredníctvom besied, autorských čítaní, výstav či workshopov. Privíta významných zahraničných hostí – pricestuje aj Magdalena Tulli z Poľska, ktorá v rámci autorského čítania prednesie úryvky zo svojej knihy Šum (Szum).

PREKLADATEĽSKÝ WORKSHOP

9.10. o 10.00 hod. Poľský inštitút, Nám. SNP 27

Dvaja tureckí, traja slovenskí a jeden poľský autor – Zbigniew Machej (PL), Haydar Ergulen (TR), Gulce Besar (TR), Mária Ferenčuhová (SK), Michal Habaj (SK), Peter Šulej (SK) – sa budú počas štyroch dní snažiť porozumieť jeden druhému pri prekladaní poézie. Výsledkom bude pripravovaná antológia slovenskej poézie v turečtine, súbor tureckej poézie v slovenských prekladoch pre časopis Vlna a významný poľský prekladateľ a básnik  Zbigniew Machej sa zas pokúsi predstaviť slovenskú a tureckú literatúru v Poľsku.


OD VISLY PO BOSPOR

9.10. o 17.00 hod. Poľský inštitút, Nám. SNP 27

Netradičné stretnutie turecko-poľsko-slovenského zoskupenia básnikov a ich experimenty so slovom, umením a vžitými (nielen) kultúrnymi stereotypmi. Čítačka ako výsledok vzájomnej interakcie počas prekladateľského workshopu.

Diskusia: S. Repar, Ł. DŁugowski

11.10. o 15.00 hod. Kaviareň Tuto, Nám. SNP 25

Diskusia a autorské čítanie slovensko-slovinskej poetky a prekladateľky Stanislavy Repar s významným poľským reportérom a prozaikom Łukaszom Długowským.

FaLang translation system by Faboba