13. 10. Bratislava, Majecstic Music Club

Korben Dallas na jeseň odohrajú krátke turné so špeciálnym hosťom, poľským jazzovým huslistom Adamom Bałdychom. Túto spoluprácu si prvý raz vyskúšali minulý rok na podujatí Mosty-Gesharim. Spojenie sa umelcom zapáčilo natoľko, že sa rozhodli zopakovať si ho, tentokrát v podobe celovečerného programu. V októbri spoločne zavítajú do Bratislavy, Žiliny, Košíc, Prahy a Brna.

Korben Dallas sa za pár rokov vypracovali z undergroundovej scény na jednu z najžiadanejších slovenských klubových a festivalových kapiel. Ich prelomový album Karnevalová vrana im priniesol tri ceny Radio_Head Awards, vrátane ceny pre najlepší singel (Otec) a ceny pre najlepšiu koncertnú kapelu. Najnovším albumom Korben Dallas je Stredovek (2017).

Adam Baldych je poľský jazzový huslista. Získal štipendium od amerického Berklee College of Music, spolupracoval s mnohými poprednými svetovými jazzmanmi, ako sú Billy Cobham alebo Jim Beard. Vystupoval na prestížnych pódiach po celom svete, vrátane Montreux Jazz Festivalu a hamburskej Elbphilharmonie.

Korben Dallas (SK) + Adam Bałdych (PL):


10.10. Košice – Kasárne / Kulturpark
11.10. Žilina – Mestské divadlo
13.10. Bratislava – Majestic Music Club
15.10. Praha – Palác Akropolis
16.10. Brno – Fléda

FaLang translation system by Faboba