Divadelné ocenenia sezóny DOSKY sa od založenia v roku 1996 stali prestížnou, a doteraz jedinou cenou, ktorá sa na Slovensku odovzdáva v oblasti divadla. V roku 2012 sa koná už 17. ročník. V tejto ankete divadelných kritikov sa hlasovania zúčastnilo 24 respondentov – divadelných teoretikov a publicistov. Ceny v podobe drevenej dosky so strieborným štítkom môžu byť udelené za umelecký výkon, ktorý mal premiéru v profesionálnych divadlách na území Slovenska v predchádzajúcej sezóne, a to v žánroch: činoherné divadlo, opera, muzikál, bábkové divadlo, balet i súčasný tanec. DOSKY sa udeľujú bez ohľadu na štátnu príslušnosť tvorcov.

V tejto ankete sa nachádzajú aj dve poľské nominácie:

 

Kristína Turjanová v kategóri Najlepší ženský herecký výkon sezóny za postavu Džiny v inscenácii Dvaja úbohí Rumuni hovoriaci po poľsky, Divadlo Andreja Bagara v Nitre,

Ivana Kubáčková v kategórii Objav sezóny za postavu Hanni v inscenácii Taká fajn baba ako ty, Mestské divadlo Žilina.

Ceremoniál odovzdávania cien sa uskutočňuje pravidelne v Štúdiu Divadla Andreja Bagara v Nitre v prvý deň Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra. Toho roku to bude 21. septembra od 21:30. Záznam z ceremoniálu odvysiela RTVS na Dvojke 30. septembra 2012.

Viac informácii na: http://www.nitrafest.sk/domov/dalsie-aktivity/dosky-2012/

FaLang translation system by Faboba